Resultatene fra IF3-prisutdeling i Montreal er klare, og Matchstic Productions (MSP Films) sin Days Of Our Youth ble kåret til årets beste storfjellsfilm. Dette er filmen som topper årets Fri Flyt Film Tour, som starter i Oslo lørdag 4. oktober -men allerede dagen før ser du Less med Sig Tveit + Field Productions jubileumsfilm på Fri Flyts kontor

LES OGSÅ: Skifilmens Oscar

Slik gikk det i de øvrige proff-klassene:

Best Big Mountain Film (beste storfjellsfilm):

  • Matchstick Productions - Days of my Youth: Vinner
  • Teton Gravity Research - Almost Ablaze
  • Dendrite Studios – The Malibu Fable

Best movie (beste film)

Best Cinematography (beste bilder):

Best Editing (beste klipp):

  • Indeed Productions - #SKIGOODMONEYWILLCOME
  • Gpsy Feelin – Hoodoo
  • Matchstick Productions - Days of my Youth
  • Stept Productions - Ten & Two
  • Super Proof - The Recruitment: Vinner

Best Short Movie (beste kortfilm):

Best Urban Movie (beste urbanskifilm):

  • 4bi9 Media – Burn
  • Level 1 Productions – Less
  • Stept Productions - Ten & Two: Vinner 

Best Storytelling (beste historie):

  • Indeed Productions - #SKIGOODMONEYWILLCOME
  • Stept Productions - Ten & Two: Vinner
  • Super Proof - The Recruitment

Best Single Shot (beste enkeltprestasjon):

  • Tanner Hall - Twenty - Poor Boyz Productions
  • Khai Krepela - Less - Level 1 Productions
  • Cody Townsend - Days of my Youth – Matchstick Productions: Vinner

Best Crash (beste kræsj):

  • David Lesh - Next Friday - Virtika Visuals
  • Jarred Martin - The Doorstep Project - Inflik Media: Vinner
  • Jordan Tuaz - Incognito - Sticky Family

Best Web Series (beste webserie):

Best Female Edit (beste jente-edit):

  • Coline Ballet-Baz
  • Tatum Monod: Vinner
  • Lorraine Huber

Jury's Pick (juryens favorite): Indeed Productions - #SKIGOODMONEYWILLCOME

Amatørklassen: 

Film of the Year (årets beste amatørfilm):

  • The Bunch – Finess
  • The Hood Crew – Thirsty
  • Swag Boyz Media - Meanwhile in Canada: Vinner

Best Cinematography (beste bilder):

  • Headbud Productions - Turbotuna, Horseman and Friends
  • Life Steeze Media - Up 5 Five: Vinner
  • Virtika Visuals - Next Friday

Best Editing (beste klipp):

  • Headbud Productions - Turbotuna, Horseman and Friends
  • Life Steeze Media - Up 5 Five: Vinner
  • Not So Local - Foreign Affair

Kjørerkategorien

Rookie of the Year (årets nykommer):

  • Laurent de Martin - Hoodoo - Gpsy Feelin
  • Magnus Graner - Less - Level 1 Productions
  • Nick McNutt - Almost Ablaze - Teton Gravity Research: Vinner

Best Male Freeride Segment (beste mannlige frikjører-segment):

  • Marcus Graner - Less - Level 1 Productions
  • James Heim - Days of my Youth - Matchstick Productions
  • Ian McIntosh - Almost Ablaze - Teton Gravity Research
  • Nick McNutt - Almost Ablaze - Teton Gravity Research
  • Cody Townsend - Days of my Youth – Matchstick Productions: Vinner

Best Female Freeride Segment (beste kvinne-frikjører-segment):

  • Angel Collinson - Almost Ablaze - Teton Gravity Research
  • Sandra Lahnsteiner - Pure - Shades of Winter
  • Elyse Saugstad - Pretty Faces - Unicorn Picnic: Vinner

LITT AV ET PAR: Elyse Saugstad og Cody Townsend er årets tøffeste frikjørere. Foto: LP Labranche

Best Male Street Segment (beste urban-segment, herrer):

  • Sean Jordan - Ten & Two - Tept
  • Lukas Stål-Madison - Less - Level 1 Productions
  • Cam Riley - Ten & Two – Stept: Vinner
  • Corey Vanular - The Recruitment - Super Proof
  • Clayton Vila - Five - Clayton Vila Studio

Best Female Park Segment (beste jente-parksegment):

  • Marie Martinod - Au Nom Des Miens - PVS Company
  • Kelly Sildaru - Hangout - PVS Company: Vinner
  • Lisa Zimmerman - Pretty Faces - Unicorn Picnic

Alle høstens filmtrailere finner du her!